Triatlon v Králíkách
Vloženo: 2016-08-16 Kategorie: Bike Vložil: Strana

Informovanost o 28.ročníku triatlonu v Králíkách byla fakt tristní, proto jsem ho do svého závodního kalendáře zařadil celkem na poslední chvíli. Shodou okolností se na vnučku chtěl přijet podívat můj fotřík. Druhou mízu v čerstvých šedesáti nezastavíš, čili slovo dalo slovo a na start se postavil otec a syn.

Ráno 7:30, táta mě tahá z postele. Voblečenej, natěšenej čajem uvařenej. Kouknu z okna, tam chčije, zima, že bys medvědici nevyhnal a na mou nesmělou otázku jestli se jako na to teda spíš nevyserem, že je to o zdraví a další bla bla, se na mě podívá takovym pohledem, jako jestli takový máslo je fakt jeho syn? Nic nasoukám do sebe snídani šampiónů a jede se na prezentaci.

Teplota vzduch 15, voda 19 hlásí kápo závodu. Pantáta, že dobrý, voda teplejší než vzduch…co na to říct? Jdeme si prohlídnout obě depa, nechat si vytetovat čísla na bronzové paže a už vítáme podporu formou manželek, přítelkyň, tchána a dcery v kočáře s rohlykem na ksichtě i v ruce.

Na start se přihlásilo 51 borců, což jasně ukazuje na to, že hobíci zůstali doma a na závod přijeli jenom ortodoxní triatlonový šílenci. Otec měl na pána jako jedinej horáka, já narychlo půjčenýho treka, páč na 20 km po silnici jsem se ale fakt nechtěl na svým 4X bajku trápit.

Start! Triatletovi přede mnou na břehu podjedou vobě kopyta a po prdeli sjede do ledárny místního rybníka. Já zkušeně úhybnej manévr a už to rvu „kozzy stajl“ na bojku. Brejle z tý kosy úplně zamlžený, takže jsem se držel týpka se svíťavě zelenou čepicí, páč nic jinýho jsme na dva metry neviděl. Na obrátce lokty, klasika, známe, neznáš bolest.

Střih. Z vody lezu někde kolem 40.fleku a v depu už se převlíká fotr jakoby nic. Sušim i hlavu, převlíkám, hrotim, otec prej čau a valí to na kolo. Nemůžu najít rukavice, takže hrubá panika, pak naskakuju na treka, brzo ještě, páč seš pořád v depu, rozhodčí tytyty, sesedám, napočítám do tří, aby nikdo nic nemoch říct a už tam sypu těžký převody. Otec tak 300 metrů daleko, stahuju ho první 2 kiláky a věsim chvilku za nim. Povzbudim ho, páč se na tom musí hrozně trápit. Mezitím nás předjede asi 7 borců na silničkách včetně jedný ženy, co znám z minula.

Jestli někdo z vás ví, co je silniční koza, tak tu já sice nemám, ale zalehávám na rodla, lokty zapřu do rohů, propletu prsty a voe máš silniční kozu. Po rovině furt nejtěžší převod, pot z čela a v tom mě předjede kdo? V tom mě předjede fotr. Nic, číhám na první kopec. Tam ho docvakávám, nasadim El Pistolera Contadora (pro diletanty – stojim v pedálech) a zjišťuju, že na tom trekovi je kurva měkká vidle a já nevim kde se to zamyká, pokud to vůbec jde zamknout. Takže zpátky na frůma, tj. sedíš a rveš to. Nic otec za mnou, ta Žena taky.

Dojezd do Mladkova, otáčka za aplausu místních hasičů a Žena za mnou na galusce. Rvu to zpátky, cca 3 kiláky před cílem táhlej kopec. Přichází lehčí krize, předjíždí mě žena s hláškou, že se vystřídáme, prej je to trapný, jak za mnou visí. Ty voe akorát, že mě střídá stylem „to neuvisíš“ a můžu jí koukat na prdel tak maximálně z 50 metrů. Depo, kolo na stojan, helma dole a i v rukavicích vybíhám s jednim týpkem na 5 kiláků, Žena přede mnou. Předbíhám cca 5 kousků, po obrátce potkávám tatíka, kterej se na tom XCčku musel kurňa nadřít a vypadá že pískej konec. Statečně bojuje na chvostu pole, ale dokončuje! Sice 7 minut po mě, ale kdo ví, jak by to bylo, kdybychom si vyměnili bajky. Jako náplast pro něj, je na bedně ve svý kategorii nad 60 let. Vyhrál poukaz na wellness, což si dává hned další den a tak spokojenost na všech stranách.

O víkendu další DH race na Červené vodě na nový trati za barákem. Tam sice není HT kategorie, ale kdo ví, že jo…

//10313.jpg

Diskuze k Reportu
petr
Vloženo dne: 2016-08-16 v 17:44:51
Mel jsi to o fous ,tata ti daval co :)
Přidat příspěvek
Jméno     |  Webovky:   
Zpráva
:)*hihi**ass**voci**kudla**hipec**fuck**smoker**fing*:-(:-p:-D;-):-):-|:-/
Anti-spam kod: ufo 
[ Administrace ]  [ Valid XHTML 1.1 ]  [ Valid CSS ]   [ RSS 2.0 Channel ]  Designed and programed by Mára