První ryzí DH
Vloženo: 2016-08-08 Kategorie: Bike Vložil: Strana

Chceš vědět, jak kVítek zvládnul svůj vůbec první ryze DH závod ve svém již relativně dlouhém životě? Více info zevnitř.

Už jsem byl přihlášený na Bobovka cup, když v tom koukám, že Tanvald není Trutnov a to mění situaci. Tento závod byl totiž pojatý rodinně, tudíž musí být v dojezdové vzdálenosti, což je u Nikoly do 100 km, pak už blije. Start měl být v Jablonném nad Orlicí. Nevadí, zapíchávám kružítko do mapy, podívám se na kalendář dolekop.com, alternativa je na světě. Pojede se na Myšák DH Cup a navíc tam mají HTčka svojí disciplínu. Rozhodnuto.

PÁTEK TRÉNINK

Kolem poledního soukám do auta kolo, kočárek, cajky, mladou a ještě mladší. Přesně v tomto pořadí. Do Karlova pod Pradědem jsme coby jeden dup. Rozespalý dítě vkládám do nosítka a jdu se přihlásit do race office. Týpek nechápe, vydává startovní číslo 1, prej sem se prezentoval jako první, což nechápu, když to bylo týden před závodem a z vděčnosti a podpory organizátorovi kupuju památeční tričko, nedělám si prdel, vod ústeckýho Lardona.

Jdu s číslem zpátky, když v tom začne chcát, takovej jesenickej vydatnej. Přemítáme, jestli se na ten páteční trénink úplně nevysrat, páč mám klasický downtownový pláště, v tom ale ustává, takže je jasno, že je jasno.

Trackwalk zkušeně kámo, musíš mít v ruce flašku s pitím, jinak Tě nebere nikdo vážně. Mladá to jde na paní, boty s otevřenou špičkou, na to hleděj rideři z lanovky, skoro se o ně bojim, jak se vykláněj ze sedačky. Tohle ještě fakt neviděli: „Paní máte na to dobrý boty…“ Mladá kontruje, že myslela, že tenhle víkend je XCčko, to voe radši mizim v lese. Nikola čumí na dropy, ukazuje prstíkem kudy to mám jet, takže si to všechno prokloužem dolu a já se du voblíct do brnění.

Musím říct, že s obutím kola na mokro, to mam ještě slušný rezervy. Na kořenech v spd s jednou rukavicí, to voe co je nad metalem? Trash? Jo tak to byl trash metal. Jedu hroznou plívu, skáču jenom to, co fakt nemá dopad do kořenů, 3 jízdy a seru na to, bláto všude.

SOBOTA – RACE DAY

Ráno proteinová kaše, že jo, to sem vodkoukal od Ratboye, ten jí má fakt vychytanou. Přijíždíme na parkoviště, ptám se mladý, kam mi dala ty bindr pásky na číslo (mám tam do poslední chvíle ještě z Rakovníka, aby se báli, že jo). Heda nějak změnila hnedka barvu, prej že nemá hlavně to číslo, natož bindry. Prej v tašce co jsme nechali na penzionu. Takže z pohodovýho tréninku se stává chvilka předstartovního stresu, Síma by letos mohla vyprávět. Rally na penzion a zpět už si to sedím za slunečnýho počasí na lasu.

Dávám 2 jízdy a cejtim sílu, páč to úplně vyschlo a to se mi hodně líbí. Skáču všechno kromě přescesťáku, kterej na HT za mě fakt ne, páč dopad do bordelu. Start posunutej o půl hodinu, čekáme, než nás tam je aspoň 15 podle čísel a hlavně hlavní pořadatel, kterej má číslo tři. Časomíra prej neumí měřit víc časů naráz,m takže si každej musí počkat, až přijede rider až do cíle.

Posílám to tam v první rundě na strejdu pohodu a je z toho čas 2:10. Dole čekám na časy vostatních a dostávám se do hluboký, ale fakt hluboký deprese. To, že mě zajedou skoro všichni fullové to beru, ale že nejlepší HT mi dá 25 vteřin, junior 12let 15 a nejlepší z buchet 5 vteřin, to vole nechceš.

Nic druhá jízda, cejtim syrový maso, testosteron ukapává z kšiltu. Tři, dva, jedna, vpřed! Solim to tam solidně, přichází pár krizoveček, kdy to musim krotit prdelkou, jak zasloužilá tanečnice samby ale žádnej pád. Cíl čas 2:03 a to stačí na všechny baby a celkově 6/10 v HT.

Děkuju moc za podporu Haffovi, kterej navíc natočil príma

video.

Zrovna si vybral pasáž, kde jsem jel totální plíseň, ale to nevadí. Motivuje to do dalších akcí. Příští týden triatlon číslo dva, tentokrát proti mně stojí soupeř na slovo vzatý, samotný šedesátiletý vlastní fotr a to bude teprve pecka, páč on soustavně trénuje posledních 40 let a ne jako já, 40 dní.

Diskuze k Reportu
Mára
Vloženo dne: 2016-08-09 v 11:21:03
Jsi bůh!
Petr
Vloženo dne: 2016-08-09 v 09:09:16
Kvítku klobouk dolu seš šílenej sporťák *fing*
Přidat příspěvek
Jméno     |  Webovky:   
Zpráva
:)*hihi**ass**voci**kudla**hipec**fuck**smoker**fing*:-(:-p:-D;-):-):-|:-/
Anti-spam kod: ufo 
[ Administrace ]  [ Valid XHTML 1.1 ]  [ Valid CSS ]   [ RSS 2.0 Channel ]  Designed and programed by Mára