Sváteční pátek na Klínech
Vloženo: 2013-07-05 Kategorie: Bike Vložil: kubaz

takže jak bylo...

Kluci Ježourovic sehnali trans-portera, ve čtvrtek večer v Pokoji se přihlásila k účasti i Simča a tak bylo na pátek postaráno o zajímavej den. V pátek v půl 11 vyrážíme směr Klíny přes Dubí, Hrob a tyhlety podkrušnohorský vesničky.
Na Klíny dorážíme nějak před 12, když zaměstnanci zrovna objedvaj. Potom co dojedli, se nás ujala sympatická mladá Alča, která nás zprvu doprovázela na koloběžce. Kupujem bodovku na 20 jízd za 700 a hned začíná pršet. První Family trail je vlastně takový velmi lehký singl. Hezká čistá cesta klikatící se mezi stromy ale je z kopce, takže dobrý. Sem tam klopenčička nebo boulička na který se dá poskočit či propumpnout a se svoji délkou kolem 1,5 km je úplně dostatečná. Hned potom jdem testnout druhej Downhill trail, kterej je ve svý první polovině poměrně zábavnej, svižnej, namotanej už sjezdovější singlik s dost klopnama a pár bouličkama a minilavicema. V druhý polovině už je to downhillu mnohem blíž, jelikož se zajíždí do hustého prudkého lesa s tratí podobnou bondovce.

Jelikož prší, což nám vlastně vadí jen na lanovce, dáváme ještě jednou downhilla a jedem na obídek do místí výtečné restaurace. Kola necháváme pod oknem, u kterého vevnitř usedáme, takže vše je pod kontrolou a v pořádku. Výbornej kuřecí vývarek i všechny ostatní hlavní chody přišli vhod a po rauchpause a dopití drinku začínáme při vysychání trati opět jezdit. Po obídku nám Alča ukazuje ještě rozdělanou černou trať , kterou si naši celopéraři celkem pochvalovali. Jen zatím byla hotová, tak cca půlka.
Mezitím se Míša s Dášou v doprovodu hafana vyrazili prozkoumat místní lesní asi kilometr dlouhý okruh, který byl plný akčních odpočívadel ve stylu lesní posilovny, různých dřevěných houpaček a lávek a spousty různě natažených lan.

Po sjetí černý se zasekáváme opět na downhillu, kterej si celkem najíždíme a tak se pro nás stává víc a víc zábavnějším. Pak jsme si vychytali naši variantu 1/2 downhillu a 1/2 family trailu, kdy při dobrym projíždění překážek skoro vůbec nemusíte šlapat. Jezdíme a střídáme to jak to jde, dokupujeme permice a jezdíme cca do půl 4.
Pak opět přichází déšť a tak se jdeme schovat do naplánovaného lanového centra. Zde se celkem vyšťavujem a hlavně bavíme a poté je na čase odjezd. Dostáváme typ, dát si to na kolech až dolu do Litvínova. A tak cestou domu si dáváme naší vytuněnou variantu downhillfamily , dál za spodní stanicí lanovky po technické lesní cestě styl Kyšperku asi 2 kiláky a pak asi 6 km po asfaltce až do Litvínova. Sraz je u Tesca, kde je na řadě další občerstvovačka a pak se vyraží směr Ústí.

V Chlumci na Onu nás zabíjí Helmut s malým Peugeotem, který zabral půlku benzíny, protože mu navigace řekla ať zaparkuje přesně uprostřed mezi stojany, aby se už nikdo další nevešel. Na půl 8 dorážíme vyřízený i spokojený do Ústí, domlouváme se na nedělní cyklobus a razíme dom. Za sebe všem moc doporučuju, jelikož na HT si tam zajezdíte do sytosti, na celopéru to taky jde, jídlo je výborný, lidi a prostředí včetně přírody taky a po rozpočítání jsme jezdili za nějakej 35 Kč za jízdu. A s celopermicí za 400,- se dá zvládnout klidně i 15 nebo 20 jízd. Takže doufám, že co nejbližší víkend se tam zas sejdem. V co nejvíce lidech. Stojí to za to.
Tak na kopci čau….

Tak tady je to sestříhaný video. Není nic moc, měl jsem záběry jen z hlavy. Je i delší, ale to jen pro vaší představu tratí, když vás to nebude bavit, můžete to přetočit :D

Kuba Z

Diskuze k Reportu
K-682
Vloženo dne: 2013-07-10 v 14:35:23
video je dobrý *fing*
Mára
Vloženo dne: 2013-07-10 v 12:28:37
vypadá to všelijak, sem na to zvědavej...
kubaZ
Vloženo dne: 2013-07-09 v 09:13:08
+ video... neřeště kvalitu materiálu ani střihu, Je zde kvuli vaší představě..... *smoker*
kubaZ
Vloženo dne: 2013-07-08 v 12:34:28
Hans CV: jj, tak jen tak dál, práce před váma ještě hodně , ale až bude vše co si napsal, budete mít našlapnuto na dobrej bikepark. Těšíme se na další návštěvu i na to až to někdy bude všechno hotový... *hipec*
HansCV
Vloženo dne: 2013-07-08 v 11:59:59
Diky za kladny ohlasy. Jenom pro upresneni trail na videu az do vyjezdu na sjezdovku má pracovní název "zluty", ten mirny singl "bily" a DH je "cerny". Krom toho bileho trailu ktery stavi p. Trunschka stavime zbyle traily my jakozto Digger`s crew (riders z Litvinova, Chomutova a Mostu). Jinak co se planu do budoucna tyce Zluty ma z poloviny sejpnuty horni les a na spodni cast se budeme zamerovat tedka. Prijezd k lanu je z prava pri pohledu shora. DHcko je zatim jakz takz hotove na cestu do pulky a momentalne vystavba stoji kvuli planovane tezbe dreva. Do budoucna pribude jeste NorthShore lavkovy trail, Skakaci trail ala A-line a jeste minimalne jedna odbocka Zluteho trailu. Bohuzel se letos kvuli pocasi a dalsim problemum nepodarilo dovezt k finalnimu stavu Zluty trail ale do konce prazdnin se to snad zadari, Stay tuned for more info.
GTRider
Vloženo dne: 2013-07-08 v 11:26:13
Taky bych se asi příště přidal ;)
kubaZ
Vloženo dne: 2013-07-08 v 08:34:27
jj, dali. je to tam hezký. chce to na těch tratích ještě maknout ,ale jinak je to tam fajn.a jsou tam i jiný aktivity než kolo. a taky jsme řikali, že by to příště chtělo ve více lidech. Tak příště aspoň 2 auta *hipec*
Kuba Chl
Vloženo dne: 2013-07-06 v 14:18:58
Tak jste to nakonec dali! Super! Vypadá to tam hodně pěkně *fing*
Týlos
Vloženo dne: 2013-07-06 v 14:13:37
Moc pěkný :-) taky vyrazim na pevňáka super. :-)
K-682
Vloženo dne: 2013-07-06 v 08:40:40
Super výlet *fing*
Přidat příspěvek
Jméno     |  Webovky:   
Zpráva
:)*hihi**ass**voci**kudla**hipec**fuck**smoker**fing*:-(:-p:-D;-):-):-|:-/
Anti-spam kod: ufo 
[ Administrace ]  [ Valid XHTML 1.1 ]  [ Valid CSS ]   [ RSS 2.0 Channel ]  Designed and programed by Mára